A A A

studnia abisyńska

wiercenie studni, studnie, studnia, studnia warszawa, studnie warszawa, studnie głębinowe, studnie głębinowe warszawa, studnie wiercone, studnia głębinowa warszawa, studnia głębinowa, studnia wiercona, kopanie studni, ceny studni, cena studni, cena, Warszawa, FILTRY DO WODY, odżelaziacz, FILTRY DO WODY, MIŁOSNA, SULEJÓWEK, WESOŁA, ZAKRĘT, HALINÓW, DĘBE WIELKIE, MIŃSK MAZ., WARSZAWA, REMBERTÓW, FALENICA, ALEKSANDRÓW, ZAKRĘT, WESOŁA, MIĘDZYLESIE, RADOŚĆ, ANIN, WAWER, JÓZEFÓW, KARCZEW, WIĄZOWNA, OTWOCK I CAŁA LINIA OTWOCKA, STANISŁAWÓW, DOBRE, POŚWIĘTNE, OKUNIEW, CISIE, DOBRE , LEGIONOWO, CHOTOMÓW, NIEPORĘT, STARE ZAŁUBICE, ARCIECHÓW, RADZYMIN, WOŁOMIN, MARKI, KOBYŁKA, OSSÓW, ZIELONKA, ZĄBKI, TŁUSZCZ, ŁOCHÓW,. . . .,

 

STUDNIA ABISYŃSKA


OD 2018 ROKU NIE WYKONUJEMY STUDNI ABISYŃSKICH


Zazwyczaj studnia abisyńska zwana potocznie abisynką, jest to rura np. 40 mm z filtrem na końcu posadowiona w warstwie wodonośnej i zamontowaną pompą abisynką (ręczną) lub pompą elektryczną ssącą.


Studnia abisynka posiada sporo ograniczeń.

 

Podstawowym ograniczeniem jest:

 

♣  --- wydajność studni, która w sprzyjających warunkach może osiągnąć 100 litrów wody na minutę (6 m3 / h),  zazwyczaj 20 - 50 litrów na minutę.

 

♣  --- głębokość zalegania lustra wody, które w praktyce nie powinno być niżej niż 7 m od powierzchni ziemi (nie mylić z głębokością studni), ograniczenie to wynika z prawa fizyki i siły ssania pompy.

 

♣  --- ze względu na opory przepływu wody przez rurę o małej średnicy, głębokość studni abisyńskiej nie powinna przekraczać 30m , ale istnieją i działają abisynki np.  56m i 63m.

 

NIE MONTUJEMY ZAWORÓW ZWROTNYCH POMIĘDZY FILTREM A RURĄ CZERPALNĄ (na dole), GDYŻ W PRZYPADKU USZKODZENIA ZAWORU NIE MA MOŻLIWOŚCI JEGO WYMIANY ! ! !

 

STUDNIE WYKONUJEMY TYLKO I WYŁĄCZNIE Z TWORZYW SZTUCZNYCH, NIE STOSUJEMY RUR METALOWYCH, FILTRY RÓWNIEŻ CAŁKOWICIE WYKONANE SĄ Z TWORZYW SZTUCZNYCH (najczęściej PE polietylen), TRWAŁOŚĆ FILTRÓW PE., JEST 3-4 RAZY DŁUŻSZA NIŻ METALOWYCH.

 

 

 

KLIKNIJ RYSUNEK ABY POWIĘKSZYĆ

 

rysunek studni abisyńskiej

rysunek studni abisyńskiej